Фарба для меблів: основні характеристики, види та вибір

При ремонті або реставрації меблів часто потрібно фарбувати предмети. Також у цей спосіб можна просто оновити зовнішній вигляд. Цей варіант простий, проте вимагає правильного підбору барвників та точного способу нанесення. Рекомендується до вибору фарба для меблів у великому асортименті.

Види

Існує кілька типів матеріалів, які використовуються при фарбуванні меблів:

  1. Ґрунтовки використовуються на етапі підготовки, вони знежирюють поверхні та підвищують адгезію основної фарби.
  2. Лаки та воски використовуються на етапі фінішного оздоблення для надання блиску та захисту пофарбованої поверхні від зовнішніх впливів.
  3. Олійні фарби є найбільш традиційними, однак вони довго сохнуть, видають сильний запах і нині не рекомендуються для використання.
  4. Морилками називають фарби на водній основі, які можуть змінювати колір матеріалу, але залишають видимою його текстуру.
  5. Емалі застосовуються якщо потрібно створити однорідне, гладке та міцне покриття з глянцем, напівглянцем. Бувають також матові варіанти.
  6. Акрилові фарби вважаються найбільш сприятливими для меблів. Вони дають рівний шар та однаковий відтінок по всій поверхні.
  7. Алкідні види барвників служать дуже довго, зберігають зовнішній вигляд протягом багатьох років.

Вибір

Насамперед потрібно вивчити матеріал виготовлення меблів, щоб точно підібрати фарбу.

Найпростіший варіант – масив деревини. Його легко підготувати, можна видалити старий шар фарби, вирівняти поверхню, закласти дрібні дефекти. З деревом добре взаємодіють усі лаки, емалі, ґрунтовки та фарби.

Якщо меблі мають красиву текстуру, то краще використовувати морилку, щоб вона покрила рівним шаром матеріал, але зберегла візерунок, після чого захистити шар прозорим лаком або воском.

Для ДСП та інших шаруватих матеріалів, створених пресуванням, найкращим вибором будуть алкідні барвники. Вони мають високу адгезію, довго зберігають свій зовнішній вигляд, насамперед яскравість.

Підбираючи фарбу, потрібно точно визначитися з відтінком, як він виглядатиме висохлим безпосередньо на меблів. У деяких випадках кольори можуть змінюватися.

Також варто врахувати швидкість висихання, запах, наскільки швидко він вивітрюється. Вартість фарби зазвичай свідчить про її якість, для ремонту та реставрації меблів не рекомендується вибирати дешеві сорти.

Загалом необхідно керуватися своїм смаком, визначитися з оздобленням всього інтер’єру.